top of page

למה צריך מנהל פרויקט? 

אני פוגש לא מעט את השאלה הזו, לפני שאענה עליה, אחדד את הגדרות התפקיד של מנהל פרויקט בעת בניה או שיפוץ : 

 

1. ניהול התקציב - תכנית מפורטת בהתאמה לתנאים שלכם. התכנית מלווה את כל שלבי הפרויקט ומתעדכנת בכל שינוי ובכך מסייעת בקבלת ההחלטות.

ככל שרמת הפירוט בתכנית גדולה יותר כך החריגות מהתקציב תהיינה קטנות יותר.

 

2. ניהול זמנים - למעט העובדה שזמן שווה כסף, (הרבה כסף) עיכובים גוררים עצבים שמשפיעים לנו על איכות החיים. קציבת ומעקב זמנים על כל בעל מקצוע בנפרד ותזמון נכון של הצוותים המקצועיים יחסוך זמן רב ויעשה לנו סדר ורוגע. 

 

3. סטנדרטים ואיכות הביצוע - מהפרט הקטן ביותר ועד לפרט האחרון והמשובח ביותר, ביקורת ופיקוח על כל שלב יקנו לכם שקט באיכות וגימור הביצוע. אנחנו לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר. ומנהל הפרויקט תמיד שם כדי לוודא שאין טעויות. 

 

4. הסכמים ותשלומים - מנהל הפרויקט יושב על ברז התקציב שלכם ומאשר תשלום למבצע העבודה או כל ספק רק לאחר ביצוע ואישור העבודה ובהתאם להסכם. 

 

5. לקוח מתנהל מול כתובת אחת ולא מספר בעלי מקצוע. חוויה של בניה רגועה. בחירה במנהל פרויקט אשר יפשט לכם את התהליך וידאג לכם ואתם תכלו לעבור את התהליך המורכב והמאתגר בראש שקט. 

 

אז אם אני חוזר לשאלה - "למה צריך מנהל פרויקט? " התשובה היא שחלק קטן מהאנשים צריך. רובנו ניהלנו דבר או שניים בחיים, משק בית, חנות, פלוגה, משרד, צוות עובדים או את עצמנו. בחלק מהמקומות הצלחנו יותר, בחלק פחות, ניסינו וגם הספקנו לטעות. אבל אם תשאלו ”מי צריך לקחת מנהל פרוייקטים מקצועי ומנוסה?“, במקרה הזה התשובה היא כולם.

 

תשאלו את עצמכם אם לצד ניהול תקין של חיי משפחה, קריירה וזוגיות תוכלו להתעסק גם בניהול הבניה ? (ללא קשר לצד המקצועי.. ) יותר מכך, האם תהיו מוכנים להפר את שיגרתכם ?

כבר הבנתם שאם יש לכם מנהל פרוייקט איכותי, לא נדרש מכם הרבה, לא משנה מהי רמת המעורבות שלכם, מנהל פרוייקט הוא הכרח.

דרך יצירתיות במציאת פתרונות, גמישות מחשבתית בכל מקום בו יתקל בבעיה, זמין לכם ולצרכים שלכם ומסוגל לתת מענה לשאלות בזמן סביר. מנהל הפרויקט הוא איש אמונכם אתם צריכים לסמוך עליו כמו על עצמכם, להרגיש איתו ביטחון ושאתם בידיים טובות ומקצועיות. 

 

נשמח לספק לכם את השירות המקצועי והאיכותי ביותר 

אני.jpg

עיצוב חדר רחצה
עיצוב חדר רחצה מלווה בהתלבטויות רבות, מצד אחד, זהו איננו חלל לאירוח 

ובדרך כלל גלוי רק לבני הבית, ומצד שני זהו מקום מרכזי וחשוב בבית.

רצוי שהמפגש היומיומי עם חדר הרחצה יהיה פונקציונאלי נעים ומרענן

 

מגוון האפשרויות הוא אינסופי.

רצוי לוודא היטב את גודל החלל, הצרכים ,הסגנון האישי, בחירת החומרים וכמובן התקציב.

 

יש להקפיד על אוורור טוב, חלון הוא הפתרון הטבעי והנכון ביותר אולם, כשאין ברירה, בחדר ללא חלון ניתן להתקין וונטה. יש לשים דגש על מערכות פנימיות המורכבות בקירות וברצפה, אביזרי אינסטלציה וסניטציה תקניים שיהיו טובים ועמידים לאורך שנים.

 

יש להקפיד על איטום מחדש ע"פ תקן ישראלי לפני הריצוף והחיפוי החדשים.

עיצוב חדר הרחצה נובע בעיקר משילוב נכון בין כל המרכיבים כמו גודל האריחים, צבעם, סניטריה נגרות ועוד

חשוב להקפיד שאריחי הריצפה יהיו תקניים ומונעים החלקה, שיפועים נכונים לניקוז. כדאי להקדיש מחשבה ותכנון ,השקעה ומאמץ לקבלת תוצאות שיישאו חן ונוחות השימוש למשך שנים.

עיצוב חדר רחצה2.jpg

בואו ננפץ כאן מיטוס


בניה קלה לא בהכרח חוסכת כסף ולא נכון להשוותה לבניה הקונבנציונלית באיכות ובתוצאה הסופית.

 

עם יוקר המחייה והדירות בישראל, רבים מנסים להוזיל עלויות ומחפשים אלטרנטיבות זולות יותר לשיטות בנייה קונבנציונלית “מסורתית”. כיום יש פתיחות ונכונות רבה יותר לבניה בבנייה קלה לה יש יתרונות רבים. אך שום דבר לא מושלם – לכל אחת משיטות הבנייה יש חסרונות ויתרונות. לכל סיטואציה תתאים שיטת בנייה שונה ולכן “מה עדיף?” תלוי במצב ובצרכים שלכם.

יתרונות הבנייה הקונבנציונלית: 

הבנייה הקונבנציונלית מתאפיינת בכך שהיא מתבססת על שימוש בבטון מזוין אשר מהווה לחומר העיקרי ממנו מורכב שלד המבנה. יחד עם השימוש בבטון מזוין בדרך כלל משתמשים גם בפלדה. בשיטה הקונבנציונלית הקירות עשויים מבלוקים בעובי של 20 ס”מ ורצפות הבטון תלויות בין קורות המבנה. 

• עמידות ופחות בלאי – המבנים הקונבנציונליים יותר עמידים לאורך זמן מאשר המבנים הקלים. בנוסף, בבנייה הקונבנציונלית יש פחות בלאי, הדבר מקל על הדיירים בכך שהמבנה אינו מצריך טיפול רב ויותר קל לתחזוקה. בנוסף, הבנייה הקונבנציונלית נתפסת על ידי אנשים רבים כעמידה ביותר, דבר שמאוד מקל במידה ורוצים למכור את הבית ומהווה יתרון למוכרים.

• שיטת בנייה פשוטה – שיטת הבנייה הקונבנציונלית היא פשוטה יחסית ותהליך הבנייה אינו דורש מקצועיות רבה, הבנייה יכולה להתבצע גם על ידי בעלי מקצוע הבקיאים במלאכה באופן בסיסי בלבד. אין צורך להשקיע מאמצים אנשי מקצוע מומחים ויקרים בעלי ניסיון רב בתחום.

• גמישות ואפשרות לשינויים – עם בנייה קונבנציונלית ניתן במידה מסוימת להתאים כל מבנה לרצונות של הדיירים. יש גמישות תכנונית שמאפשרת למשל הוספת קירות מגבס וביצוע שינויים במבנה גם לאחר הקמתו באופן שיחסית אינו יקר ומסובך מדי, ולא דורש התערבות של מקצוענים או תכנון מיוחד. 

• ממ”ד – בשביל לבנות מרחב מוגן יש צורך במבנה קונבנציונלי המוחזק על ידי יסודות. כשבונים בית בשיטות בנייה קונבנציונלית, לא צריך להסתבך בעת בניית הממ”ד שכן שיטת הבנייה מותאמת לכך.

 

יתרונות בנייה קלה: 

הבנייה הקלה מתאפיינת בחומרי הגלם הרבים המשמשים בתהליך הבנייה, שהם בעיקר קירות גבס, זכוכית, אלומיניום, עץ וחומרים אחרים שאינם בטון. 

 • תהליך בנייה מהיר – בבנייה הקלה מרבית המרכיבים של המבנה מגיעים לשטח כשהם כבר מוכנים ומורכבים, אין צורך להתעסק עם לבנים או ערבוב בטון. בעקבות כך, כמות העבודה הנדרשת מופחתת והזמן של הקמת המבנה מתקצר משמעותית.

 • עלויות נמוכות – העובדה שתהליך הבנייה הקלה מצריך פחות עובדים ופחות ימי עבודה, גם מנמיכה את עלויות הבנייה. הבנייה הפשוטה נובעת מכך שאלמנטים רבים מגיעים כבר מורכבים ומוכנים מהמפעל, וחלק גדול מהבית לא דורש הרכבה במקום בזמן הבנייה. 

 • בידוד מעולה – החומרים מהם בונים בבנייה קלה הם בעלי תכונות בידוד מעולות. הבידוד שומר על האווירה בבית נעימה וממוזגת, מפחית את הצורך בחימום או קירור הבית ובכך מוביל לחיסכון בהוצאות. 

 • שמירה על הסביבה – שיטת הבנייה הקלה ידידותית לסביבה ומזהמת אותה מעט מאוד יחסית לשיטות בנייה אחרות. הדבר נובע מתהליך הבנייה עצמו, העובדה שהבנייה היא מהירה ולא דורשת עבודה רבה, פסולת הבנייה המועטה ועוד.
   

במידה ואתם בעלי תקציב מוגבל וצריכים שתהליך הבנייה יהיה מהיר- ככל הנראה הבנייה הקלה תתאים לכם יותר. אך אם בוחנים את העמידות והסטנדרטים של המבנה במקום הראשון וחשוב לכם שתוכלו לבצע בו שינויים בקלות יחסית, ייתכן ושווה לכם להשקיע כסף וזמן נוסף עבור תהליך הבנייה הקונבנציונלית.

בואו ננפץ מיתוס.png

הפתעות לא נעימות 

אי הידיעה איך יתחיל ויגמר השיפוץ הוא מקור הפחד שלנו כאשר אנחנו חושבים לשדרג או לשנות את הבית. החשש מהפתעות ותוספות לא ידועות משפיעות על התקציב, האוירה והיום יום. 

 

שיפוץ הבית הוא ללא ספק אחת החוויות המורכבות ביותר בחיים. היא מלאת התרגשות, ראייה לעתיד ותקווה לחיים טובים יותר, אך גם גורמת ללחצים, כאבי ראש וחיכוכים לא מעטים. כדי למנוע כמה שיותר הפתעות בלתי מתוכננות, כדאי להגיע לשיפוץ מוכנים מראש. 

 

השיפוץ מורכב משילוב של הרבה נתונים טכניים, תיאום בין גורמים מקצועיים, תשומת לב לפרטים והצורך לקחת החלטות מהירות בהתאם לשינויים בשטח. מנהל פרויקט טוב יכול לחסוך הרבה זמן , כאב ראש והוצאות מיותרות שנובעות מהחלטות שמקורן בחוסר ידע. 

 

במידה ומדובר בשיפוץ הדורש הריסת קירות, נזדקק לקונסטרוקטור לבדיקת הדירה על מנת לוודא שהשינויים המתוכננים ניתנים לביצוע. לא תמיד התכניות המקוריות תואמות למה שבוצע בפועל. גילוי פתאומי של אלמנט קונסטרוקטיבי שלא ניתן להריסה במהלך השיפוץ יכול במקרה הטוב לעכב את השיפוץ עד למציאת תכנית חלופית ולגרום לחריגה לא מתוכננת מהתקציב, ובמקרה הגרוע לנזק של ממש.

במידה ואתם מתכננים לבצע שינוי בבית הדורש היתר בנייה, דאגו לקבלו לפני תחילת השיפוץ, לעתים קרובות שיפוץ בית מעורר שכנים ופקחים שמגיעים לבדוק. דאגו לסגור את כל הפינות החוקיות והבירוקרטיות על מנת להימנע מעגמת נפש.

תכנית עבודה מלאה, כזו שהכוללת תכניות הריסה ובנייה, פריסות חשמל, אינסטלציה ותאורה, ריצוף חיפויים, צבע וכתב כמויות, תאפשר לכם להעריך את עלות השיפוץ בצורה מדויקת יותר ולא נותנת מקום להפתעות בהמשך.

בהסכם העבודה חשוב שיופיע הערכה של משך השיפוץ. הוסיפו לזמן ספקים חיצוניים – מטבח וננגרות ,דלתות, חלונות ועוד 

הגדירו תקציב ברור ופרטו אותו לרכיבים – חומרי גמר, מטבח, ריהוט, מכשירים חשמליים, תאורה ועוד – וצרו סדרי עדיפויות, כך שאם יהיה צורך להוציא יותר בתחום מסוים, תדעו מהיכן לקצץ. אם אתם לוקחים יותר מהצעת מחיר אחת דאגו להשוות תפוח לתפוח רק כך תכלו לקבל אינדיקציה אמתית.

 

תמיד יש הפתעות לא מתוכננות וברב המקרים יש חריגה מהתקציב – הוסיפו לעלויות הצפויות בין 10-20% וקחו סכום זה בחשבון בקביעת התקציב, כך שיהיה לכם מרחב נשימה.

הפתעות לא נעימות.jpg

שיפוץ לצורך מכירה 

לעתים, שיפוץ קטן יכול להחזיר תמורה גבוהה ומספקת. עבור השקעה של 1%-3% משווי הנכס, תוכלו להרוויח עד 10% במכירתו. חישוב פשוט יגלה שעבור השקעה שלעתים לוקחת כמה ימים או שבועות, נוכל להניב תשואה של כמה עשרות ואף מאות אלפי שקלים. 

 

שיפוץ לפני מכירת דירה הוא לא מותרות. פעמים רבות הוא השקעה נוספת שיכולה לתת תשואה נחמדה במכירה.

 

מה חשוב לעשות, מה כדאי ועל מה דווקא אפשר לוותר?

ראשית חשוב להבין כי שיפוץ לצורך מכירה מטרתו היא אחת – להעלות את ערך הנכס ולמשוך קונים. בשונה משיפוץ דירה לפי טעמנו וצרכינו האישיים, כאן יש לשים דגש על ניטרליות, ניקיון עיצובי, העדר אלמנטים בולטים. כדי להראות לקונים את הפוטניציאל הגלום בבית, חשוב מצד אחד להקנות לחלל חיות ומצד שני לאפשר לקונה לדמיין את עצמו חי בבית.

ישנם כמה סוגי שיפוץ לצורך מכירה :

 

 • שיפוץ כללי – יכלול בנייה והריסה, חלוקת חדרים מחדש, החלפת ריצוף, החלפת מטבח וחדרי אמבטיה, הוספת חדר שירותים וכדומה. 

 • שיפוץ קוסמטי –יכלול צביעת קירות, הדבקת ריצוף/ פרקט או פוליש לרצפה קיימת, החלפת ידיות, תריסים וחלונות, החלפת דלתות ארונות המטבח, חידוש אמבטיות, החלפת גופי תאורה ועוד.

 • שיפוץ חרום – כשמדובר באינסטלציה, חשמל, בעיות רטיבות ועובש, סדקים בקירות וכדומה, חשוב לשלב טיפול נכון ואפקטיבי כך שנוכל להבטיח לקונים שהדירה בטוחה לשימוש ולא כוללת ליקויים חמורים.

 • הוספה והחלפה – החלפת דוד ישן בחדש, הוספת מזגן, שקעים נוספים וכדומה יעלה פלאים את ערך הדירה ובהחלט כדאי לשקול זאת במסגרת השיפוץ.
   

לעיתים מומלץ כחלק מהשיפוץ לשלב גם ריהוט, תאורה מזמינה, עציצים וכדומה. כמו כן, אם מדובר בבית עם גינה אין להזניח אותה וחשוב לשלב גם את חוץ הבית בשיפוץ.

 

אם אתם רוצים להרוויח את המקסימום במכירת דירה אתם חייבים לעשות שיפוץ. בחירה נכונה של מעצב או קבלן שיפוצים לצורך השבחת בית או דירה לפני מכירה היא משימה שאין להקל בה. 

 

לא כל שיפוצניק ידע לצמצם עלויות, לעבוד מהר ובדייקנות ולהשיב לדירה את הזוהר שאבד לה במהלך השנים. יתרה מכך, שיפוץ דירה לצורך מכירה אינו זהה לשיפוץ דירה למגורים וקבלן השיפוצים שלכם חייב להכיר בהבדלים.

על מנת למקסם את הפוטנציאל של הנכס, כדאי להשקיע 2-5% מערך הבסיס של הנכס זו השקעה שיכולה להיות שווה לכם עשרות אלפי שקלים נוספים.

שיפוץ לצורך מכירה או השכרה.jpg

10 טיפים לשיפוץ מטבח מוצלח 

1. הגדירו את הבעיה וזהו את ההזדמנות - שיפוץ מוצלח של המטבח מתחיל באבחון צרכים מעמיק. גלו מה צריך לפתור, לתקן ולהסתיר. זהו את נקודות החוזק והחולשה של החלל אלו יעזרו לכם לדייק ולאפיין את השיפוץ להצלחה.

 

2. עבודה עם חברה מקצועית - חשוב מאוד לוודא כי אתם מתקשרים עם חברה מקצועית אשר תדע לספק לכם את המענה המקצועי הטוב ביותר בסטנדרטים מחמירים אשר נהוגים בארץ כמו גם בעולם, וזאת על מנת להבטיח כי ההשקעה הכספית תהיה מיטבית ומדויקת.

 

3. השתמשו בחומרים עמידים - על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי המטבח שלכם ישרת אתכם למשך שנים רבות, חשוב מאוד לרכוש חומרים עמידים ואיכותיים אשר הם בעלי תו תקן מחמיר. שימוש בחומרים זולים עלול להוביל לכך שהמטבח שלכם ייהרס או יתרחשו בו לא מעט תקלות.

 

4. בצעו חשיבה מעמיקה לגבי העיצוב - לאור העובדה כי שיפוץ מטבח עלול להוות מעמסה כספית לא מועטה, חשוב להשקיע זמן ומחשבה לגבי העיצוב כך שהוא יתאים גם לטווח הארוך. על כן, מומלץ לבחור בעיצוב רגוע אשר משקף את הטעם האישי ואשר יבטיח כי גם בעוד עשר שנים המטבח שלכם ייראה מושלם ואיכותי.

 

5. שימוש בתאורה מתאימה - המטבח הוא לב לבו של הבית ומשום כך אנו שוהים בו לא מעט זמן. על כן, שימוש בתאורה מתאימה יכולה להבטיח נוחות מקסימלית, ומכאן חשוב לשים דגש שהתאורה מתאימה גם לתנאים בתוך המטבח כמו גם תאפשר לכם לבשל ולשהות למשך זמן רב.

 

6. אחסון - אחד הפרמטרים החשובים ביותר בשיפוץ המטבח הוא מקומות האחסון, על כן, עבודת נגרות מדויקת תבטיח כי המטבח שלכם יישאר מסודר, וכי ההתנהלות בו תהיה נעימה ופונקציונלית.

 

7. חלונות הם נכס – תגדילו אותם – אור ואוויר תמיד רצויים בכל חלל. אם אתם ברי מזל ויש באפשרותכם לקבל מהם עוד- לכו על זה!

 

8. הגדילו את המטבח באמצעות סיפוח שטחים שלא בשימוש – יש לכם מזווה?, מחסן?, חדר מיותר בבית? ספחו אותו למטבח, אתם לא תצטערו על כך.

 

9. אל תפחדו לשבור קירות –השינוי שתקבלו יהיה משמעותי.

 

10. תחשבו טוב יהיה טוב – רוצים להינות מחלל מוצלח? תשקיעו קודם כל בתכנון.

 

בהצלחה!

10 טיפים למטבח.jpg.jpg
10 טיפים למטבח.jpg (3).jpg

הלקוח שאל כמה עולה העבודה? 

עניתי לו: 1500 שקל

הלקוח: למה כל כך יקר?

שאלתי: כמה אתה חושב שזה יעלה לך?

הוא עונה לי: מקסימום 800 שקל זו עבודה די פשוטה.. 

עניתי - תמורת 800 שקל אני מזמין אותך לעשות זאת בעצמך.

לקוח - אבל אני לא יכול.

אני - אז תמורת 800 שקל אני אלמד אותך איך לעשות את זה. אז בנוסף לחיסכון של 700 שקל, תרוויח ידע לפעם הבאה

- זה נראה ללקוח נכון והוא הסכים.

אני - אך ראשית אתה זקוק לכלים: פטישון, מסור, מקדחה, ריתוך, כפפות וכו '.

לקוח - אבל אין לי את כל הציוד הזה ואני לא יכול לקנות את הכל בשביל עבודה אחת.

אני- "ובכן, תמורת עוד 300 שקל אני אתן לך את הכלים שלי כדי שתוכל לעשות את זה.

בסדר, הוא אמר הלקוח.

טוב! יום שלישי תתחיל לעשות את העבודה 

לקוח- אני לא יכול לעשות את זה ביום שלישי רק היום.

אני - סליחה, אבל אני זמין רק ביום שלישי כדי ללמד אותך ולהשאיל לך את הכלים שלי. ימים אחרים תפוסים עם לקוחות אחרים, זה אומר שעליך להקריב את יום שלישי, לוותר על המשימות שלך, וכדי לבצע את העבודה בעצמך, אתה צריך גם לשלם עבור גורמים לא יצרניים.

לקוח - מה זה? 

אני - ביורוקרטיה, מס, מע"מ, הובלה, ביטוח, דלק וכו '.

לקוח - אוי לא! ... אבל למשימות האלה אקדיש יותר כסף ואבזבז הרבה זמן!

- האם יש לך אותם? אתה יכול לעשות לי את זה קודם? "

אני - אוקי, אני אכין לך את כל החומר שאתה צריך. העמסת המשאית נעשית ביום שני בערב או ביום שלישי בבוקר, יהיה עליך להגיע בשעה 6 בבוקר כדי להעמיס את המשאית. זכור להימנע מפקקים ולהגיע בזמן. 

לקוח - 6 בבוקר??? לא! מוקדם מדי בשבילי! חשבתי שזה יהיה מאוחר יותר.

לקוח- אתה יודע, חשבתי על זה שוב, ומוטב שתסיים את העבודה. אני מעדיף לשלם לך 1500. אם הייתי צריך, זה לא יהיה אידיאלי ויעלה לי הרבה יותר.

 

כאשר אתם משלמים עבור עבודה, אתם משלמים לא רק עבור החומר המשמש, אלא גם:

- ידע

- ניסיון

- לימוד

- כלים

- שירותים

- זמן ללכת

- דיקנות

- דין וחשבון

- מקצועיות

- בטיחות וביטחון

- תשלום התחייבויות מס

 

לא ניתן לבחון את העבודה של מישהו אחר אם לשפוט רק לפי המחירים.

רק על ידי הכרת כל האלמנטים הדרושים להפקה של יצירה מסוימת, ניתן לאמוד את הערך האמיתי.

 

בהצלחה!

הלקוח שואל כמה עולה העבודה.jpg

תקציב, חלומות ומה שביניהם

 

הי חברים, נוכל להסכים שהאתגר הגדול בהחלטה על בניה הוא הכסף. בניית בית פרטי או תוספת בנייה ושיפוץ תלויים במרכיבים רבים ובהתנהלות מול גורמים רבים, לכן מומלץ להכין תכנית מפורטת לניהול תקציב לפרויקט הבניה בהתאמה לתנאים שלכם. תכנית זו תלווה את כל שלבי הפרויקט ותסייע בקבלת ההחלטות. ככל שהתוכנית תהיה מפורטת יותר כך החריגות מהתקציב תהיינה קטנות יותר.

משתף אתכם בנקודות העיקריות שכדאי לקחת בחשבון בעת תכנון
תקציב לבניה:

 

1. עלויות המגרש

כוללות את סך התשלומים לרכישת הקרקע. מדובר בעלות רכישת המגרש מהמוכר, ובנוסף במיסים והיטלים למדינה ולרשות המקומית, לעו"ד לשמאי ולמתווך במקרה הצורך. יש לקחת בחשבון גם את עלויות פיתוח הקרקע הציבורית של השכונה או הרחוב. יש לכלול את עלות תהליך ויעוץ ללקיחת המשכנתא. 

2. עלויות התכנון

כוללות את שכר הטרחה עבור כל שרותי התכנון של הבית. שכר האדריכל , מהנדס השלד - קונסטרוקטור, מודד הקרקע, מעצב הפנים יועצי חשמל, מיזוג אוויר ואינסטלציה. כמו כן יש לכלול גם הוצאות שונות כגון צילומים, הדפסות, בדיקת מעבדה וכד'. סעיף זה משמעותי מאוד, כיוון שהוא הבסיס לביצוע הפרויקט, והוא מוערך ב כ-10% מעלות הבניה.

3. עלויות הבניה 

כוללות את כל מרכיבי הבניה השלד והגמר. עלות הבניה המקובלת נאמדת ככלל אצבע לפי 5,000-6,000 ₪ למ"ר בבניה סטנדרטית (כולל מע"מ). המחירים נוסקים למעלה עם גימור יוקרתי יותר. המחירים הללו הנם "עד מפתח" וכוללים חלונות ודלתות, כלים סניטריים ריצוף וכד' אך אינם כוללים את תכולת המבנה: מטבח, ריהוט, מיזוג אוויר, גופי תאורה וכד'. 

4 .פיתוח שטח המגרש 

כוללות את הכנת תשתיות המגרש לבניה ועבודות הקשורות בתכנון הנוף גדרות מסלעות שבילי גישה גינון ריצוף חוץ חניה וכו'. בדרך כלל עלויות אלה מחושבות בעלות של 10%-7% מסך עלות הבניה. 

5. מפקח בניה באתר הבניה 

עלות זו כוללת העסקתו של מפקח בניה צמוד מטעמכם. תפקידו לדאוג לאיכות הביצוע של בעלי המקצוע ולנהל את העבודה באופן יעיל. אין חובה על פי חוק למנות מפקח בניה אולם החיסכון במקרה זה עלול להתברר כטעות יקרה.

6. תכולת הבית 

כוללת את כל המערכות והאבזור בבית, מערכת אקלים, "בית חכם" מטבח, ריהוט, גופי תאורה טקסטיל אביזרי נוי ואומנות. סעיף זה קשה מאד להערכה אולם בדרך כלל מוערך 20%-12% מעלות הבניה.

7. גמר הבניה 

רכיבי השלד חשובים בטווח הארוך ולכן לא כדאי לחסוך בחומרי השלד. עם זאת ניתן לחסוך בחומרי הגמר. לקבל החלטות ריאליות ולא מופרזות ותמיד לחזור ולבדוק את תכנית התקציב.

 

לסיכום, הכנת תכנית לתקציב בניה ע"י איש מקצוע היא כלי עזר שימושי המאפשר בקרה במהלך כל שלבי הבניה ומונע חריגות תקציב כמו כן ניסיונו וצוות בעלי המקצוע שהוא מכיר חוסכים עלויות מיותרות ויאפשרו איכות ביצוע רמת גימור גבוהה מזו שתהיה ללא הצטרפותו לתהליך.

תקציב חלומות ומה שבינהם.jpg

איך מתכננים חלל חדש

 

כאשר אנחנו מקבלים החלטה לבנות בית או לשפץ את הקיים, זו הזדמנות מצוינת עבורנו להקדיש מחשבה עמוקה בתכנון נכון של החללים השונים.
 

הדף יעסוק בעיצוב ותכנון ויציג בפניכם דגשים חשובים בתהליך שדרוג או שיפוץ הנכס.
ניצול נכון של החלל תוך התחשבות בצרכיהם של הנפשות החיות בו.

 

עיצוב בהתאמה אישית

פרסונליזציה - עיצוב בהתאמה אישית.
אחד המושגים שכבשו בתאוצה את עולם העיצוב ובכלל. הרי כל אחד ואחת מאיתנו הוא שונה ומיוחד ולכל אחד יש את החלומות שלו, את הצבעים שהוא אוהב, את הפנטזיות שלו וכמובן שאנחנו רוצים להכניס את כל זה למקום הכי אינטימי פנימי שלו ואהוב עלינו – הבית שלנו. כולנו רוצים שהבית שלנו יהיה מיוחד ומותאם בול למה שאנחנו היינו רוצים.

אז איך עושים את זה?

כאשר אנחנו מתחילים לעצב ולתכנן בית אנו עושים את זה קודם כל בשביל האנשים שגרים בבית הזה. קל להבין את זה דרך דוגמא, למשל רהיט שיש לכולנו בבית כדי שנבין על מה אנחנו מדברים. כורסא. כורסא יכולה להתאים לכולם.
להיות יפה, נעימה לישיבה, בעלת צבע מרשים ובעיקר נוחה. לעומת זאת, אם אב המשפחה בגובה 1.90, לא כל ספה תהיה לו נוחה.


אנחנו נדאג שכשהוא יושב אז הספה בסלון היא תהיה מותאמת בול למידות שלו כי בסופו של יום זה הבית שלו, זה הסלון שלו ואנחנו רוצים שהוא ירגיש בו נוח.
חלק מהעניין של עיצוב הבית ועיצוב בכלל באים לביטוי בהנדסת האנוש הוא להתאים את הבית ואת הפונקציונליות שלו לצרכים ולמאפיינים הגופניים שלנו. אבל זה רק מיימד אחד.

 כאשר אנחנו מתכננים עיצוב בהתאמה אישית זה לא רק עיצוב לפי הצבעים שאנחנו מתחברים אליהם, זה לא רק עיצוב לפי הסגנון העיצובי או האווירה שאנחנו רוצים ליצור, זה הרבה הרבה מעבר לזה.

זה מתחיל בהכרות ואפיון הלקוח, אני רוצה להתאים את הבית לצרכים המדויקים שלו על כל המשתמע מכך.
זה לא רק איזו אמנות אתה אוהב או מה אתה מבשל ביום יום. זה הכל.

 

זה בא לידי ביטוי בכל דבר. ברמת התחזוקה היום יומית של הבית, בשעות העבודה , בהרגלים וברצונות של כל דיירי הבית. אין כאן מקום לטעויות והכל נעשה במטרה להתאים את הבית למי שגר בו.

עם שנים של ניסיון ותשוקה אינסופית לתחום אני מעניק שירותי עיצוב בהתאמה אישית למגזר הפרטי והמסחרי.
במהלך השנים עיצבתי בתים פרטיים, דירות ומשרדים עם דגש על יחס אישי, מקצועיות והקשבה לצרכי הלקוח לאורך
כל התהליך .

FB_IMG_1598277538673.jpg

עיצוב מודרני על זמני

כשאנחנו מעצבים ומתככנים בית, חשוב לזכור שלא מדובר רק באופנה חולפת. בית אמור לשרת אותנו נאמנה למשך שנים רבות ולכן עיצוב מודרני הוא גם עיצוב שהוא על זמני ולא איזה טרנד שתיכף יחלוף מהעולם. הייחודיות שבעיצוב מודרני הוא שבשונה מסגנונות עיצוב אחרים, כאן אין חוקים והוא פחות נוקשה מסגנונות עיצוב אחרים מאופיינים מאד. כלומר אנחנו יכולים לשלב כל מיני אלמנטים מכל מיני עולמות ועדיין זה ייקרא עיצוב מודרני.

לכן, כשאנחנו מעצבים את הבית בסגנון מודרני , חשוב לבחור בחומרים איכותיים שנשמרים עם השנים כמו למשל גרניט פורצלן, חיפויים עדינים, צבעוניות נצחית כמו שחור, לבן, אבנים טבעיות, שימוש בעץ טבעי וכדומה.

בשלב התכנון הראשוני חשוב קודם כל להתחיל מהרצפה.
גרניט פורצלן למשל מאפשרת לנו לייצר מראה אוורירי ורחב כמו שמאוד מאפיין את העיצוב המודרני.
בנוסף, תמיד אפשר לשלב נגיעות של עץ כדי ליצור בחללים השונים סוג של חום, בעיקר במטבח ובסלון.
את הצבעוניות נוכל להכניס לאחר מכן באביזרים כמו שטיחים, כריות, תמונות, פסלים.

כמו כן , רמת הגימור באה לידי ביטוי הן בחומרי הגלם שאנו בוחרים לשלב בחללים השונים והן ברמת ההתקנה שלהם. הפינישים והחומריות אלו הדברים שהכי חשובים להקפיד עליהם בתהליך של עיצוב באופן כללי ובעיצוב מודרני ובכלל.
לדוגמא, ככל שהעץ שאנחנו בוחרים יהיה יותר איכותי, ככה רמת הגימור של השולחן למשל תהיה גבוהה יותר ויחד עם זאת היום יותר מתמיד הטכנולוגיות הקיימות מאפשרות להגיע לאיכות בלי לרוקן את הארנק.

כך שהרעיון העיקרי הוא ליצור מערכת שמתכתבת עם כל החומרים בבית המודרני בין אם זה מתכות שחורות, בין אם זה אלומיניום או זכוכית.

תכנון ועיצוב מקדים בעצם מאפשרים לנו להבין איך הבית שלנו ייראה לפי החזון, לפי הצרכים לפי החלומות שלנו וככה לבצע שינויים כאלה ואחרים עד שנגיע להגשמה מושלמת של אותו חזון.

IMG_20190604_161225_1-01.jpg
bottom of page